ilianaveras2
ilianaveras2
03-11-2017
Mathematics
contestada
Can someone please help me
Respuesta :
celestegaribay4
celestegaribay4
03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360
jojo360
03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
Explain George and Lennie's seemingly difficult living conditions on the ranch.
I need a summary for act 5 of Macbeth, Please give an accurate summary.
write an inequality that describes all the solutions to "-3(4" – x) + 6 < 9 – 2x.
2) About how many students do not prefer non- fiction? A. 60 B. 75 C. 100 D. 150 E. 180
How did World War Il change the global balance of power? A. It helped Asia become the central world power because of the war's limited effect on the region. B.
please help me with this math question
Before you begin investing, what do experts recommend you do?
I need help with pre-cal and understanding how to simplify this trig expression with identities.
PLEASE ASAP! I will give brainliest!! Graph the set of ordered pairs; (-1, 5), (0, 0), (2, -10), (-2, 10). Is this relationship a linear function?
whelp-? Explain why heroes are so important to understanding the universal psyche of humans.