reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

how did life change for american women during world war ii?
The data show the roundtrip mileage driven to school each day by 43 randomly selected professors and students. If two frequency polygons were constructed on the
which 3 essential nutrients are especially important during pregnancy?
PLEASEM HELP OMG HEELPPPPPPPPPPPP This number line shows the solution set to the inequality 4x+13>−3. Which of the following values are part of the solution
God’s and goddesses are alike to humans
Estimate a 15% tip on a dinner bill of $37.54 by first rounding the bill amount to the nearest ten dollars.
Why do you think the family never does anything to get rid of muggs
Distinguished: You’re the head electrician on the job. Write a persuasive paragraph to the family stating what type of circuit you are encouraging them to utili
The water holding capacity is higher in which soil??​
Standard form for 500+20+5+0.3+0.04