nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

pls do both for ( brainlist, thanks, and a 5 star review)
Algebra 1 HW helppp please thanksss
I really need help and reallly fassttttttt
A box is filled with 3 blue cards, 4 red cards, and 5 yellow cards. A card is chosen at random from the box. What is the probability that it is a blue or a yell
No other kind of atom can form the number and variety of molecules that can because it can bond to 4 other atoms at the same time to make carbohydrates, lipids,
What is the mean for the following set of data? 2,5, 7, 8, 11, 11, 12 10 11 8
-9 - p = 93, what is p?
[Please help! WIll give Brainliest ♥] On the square baseball diamond shown below, the distance from first base to second base is 90 feet. How far does the catch
What is the most effective approach the government can take to keep the air cleaner
Give an example of a dependent event.