HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Please help! (Number 17)
We use pedigree charts to trace specific _________ from one generation to the next.
Estimate the sum of 24,872 651 971 8,49924,872 651 971 8,499 by rounding each number to the nearest hundred.
HELP PLEASE 1 + 1 = A: Banana B: 2 C: 159 D: I don't know.
can someone please help me write one paragraph about skateboarding ?
Which is a dependent clause? during intermission, while we were discussing the performance dodging frantically, a valet ran through the crowd and into the theat
What were effects of the major conferences of world war ii.?
Please please help I really having a hard time with this thank you
What tools and skills are required to affect the positive leveraging of data within the enterprise?
What are the real zeros of the function g(x) = x3 + 2x2 − x − 2?