courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

1) Alzheimer's disease is a type of ______ caused by death of brain neurons. A. Amnesia B. Dementia C. Senility D. aging
confused on the function and method for this... help me out please.
Given that a= 6 cm and b = 5 cm, work out the area of the triangle.
potassium hydroxide → potassium oxide + water - how do i balance this equation?
help please i don’t know how to do it
F. What change was each of these reformers responsible for? Upton Sinclair: John Muir: I WILL GIVE YOU POINTSS
The point (3, 4) is on a circle with a center (1, 4). Find the radius of the circle. Write the standard equation of the circle. Graph the circle.
How does the conceptual Framework explain the role of stewardship? ​
I need help with this question really badly please help.
Cody wanted to give each of his forty-five friends an equal amount of candy. At the store he bought six hundred eighty pieces total to give to them. How many mo