Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Which of the following became common after the 1933 national industry recovery act was no longer in effect
These images where taken from satellite above western Brazil. Figure 1 shows a Brazilian forest in the year 2000. FIGURE 2 shows the same area in 2012 the light
PLEASE HELP!!What is the sum of the first five terms of the series 35+ 30 + 25 + . . . ?A. 155B. 135C. 125
How was the civilian population able to meet labor demands after the us entered ww1?
Which answer? 20 lettersssssss
Really stuck on this one. I would really appreciate if anyone could help
BRAINLIEST AND FIVE STARS TO CORRECT ANSWER
I cant figure out any of these problems! I would love some help!
calculate the distance between each given pair of points round your answer to the nearest tenth if necessary (3,1) and (6,5)
Evaluate the summation of 3 times negative 2 to the n minus 1 power, from n equals 1 to 5.. −93 −33 33 93