Regz Regz
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Ana is planning to plant roses around the edge of a circular flowerbed having a diameter of 7 feet. If the total cost of planting roses is $176, what is the unit price of planting roses per foot? (Use π=227.)

Respuesta :

millergl
millergl millergl
  • 03-02-2016
I forget how to do this. I haven't done this in awhile.
Answer Link

Otras preguntas

per Write your answer as a fraction or as a whole or mixed num 1 6 km 13 1 km 1 13 6 km 13 6 1 18 km 13
true or false? multiplying the parent linear function by 3/4 results in vertical stretch
please help i added a picture ​
Two of the interior angles of a triangle are 84.0° and 30.0. Find the measure of the third interior angle in degrees to one decimal place.
Someone Help me please
Determine the value of x if the mode is 18
After several years of severe drought, water has become a scarce resource. Bird beak shape has determined the survivability of each species. Four birds with dif
4/5 and -4/5 are same or not ​
akitiviti yand dijalankan untuk agensi pelancongan?​
what part of speech is late?​