AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
__________ in animal cells involves the pinching of the cell's __________ until the two newly formed cells separate.
7 – 2 • 5 + 9 • 3 Question 1 options: 24 –30 102 18
Whats the least common multiple of 7, 6, 4, and 3?
a rope of length 2/5 m is cut into 4 equal cords. What is the length of the cord?
PLEASE HELP EZ POINTS Chromosomes are _____________ during interphase ____________ mitosis begins
Plot and connect the points A(2, 5), B(6, 1), C(-4, 1), and find the area of the triangle it forms. A. 20 square units B. 36 square units C. 40 square units D.
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
I'm not good with this type of thing in math so I need help. 1 .▲PQR has angle measures of 108 degrees, 33 degrees, and x degrees. Describe how to find the mis
When I ask a person what their life is, I answer: my life is an odd number less than 100, a multiple of 13 and divisible by 3. The life of the person is: a.
Parallel lines r and s are intersected by a transversal line m. Label a pair of corresponding angle measures (6x +11) and (3y+8)°. The angle labeled (3y + 8)° i