triniwifey0730
triniwifey0730 triniwifey0730
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Please please can anyone help me solve these

Please please can anyone help me solve these class=

Respuesta :

rasode rasode
  • 02-10-2020
the answer is 4 apples
Answer Link
lijeff017ozuqwt
lijeff017ozuqwt lijeff017ozuqwt
  • 04-10-2020
2x = 8y
2x/2 = 8y/2
x = 4y
Answer Link

Otras preguntas

were the textile factories bad for the health of English workers?
During World War II, the tide turned in favor of the United States at the Battle of A. the Coral Sea. B. Okinawa. C. Leyte Gulf. D. Midway
An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
In the MLA style, what are in-text citations called?
What is the difference between similar and congruent
Jefferson aimed to unite the colonists in writing the Declaration of Independence. How does the structure of the document support his purpose?
Which countries have large populations of Protestants? England Germany Scotland Ireland Italy
organism lacking enzyme--
Write a unite rate for the situation. 9 strikes in 3 innings. 117 points in 13 minutes.
Arjun can type 40 words per minute.Dalia can type 55 words per minute.If Arjun and Dalia each type for 30 minutes,about how many more words will Dalia type?